איטום גגות – היתרונות ודרכי היישום באיטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות – יריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות זו שיטה חדישה יחסית שפותחה בשנים האחרונות והנה אחת השיטות היעילות יותר להקמת מערכת איטום גגות כוללת. איטום גגות מיריעות ביטומניות שיתבצע בצורה איכותית על ידי קבלן איטום מקצועי, יהווה איטום מוחלט ואיכותי מפני חדירת מי גשמים אל תוך החלק הפנימי של הבניין. איטום גגות ביריעות ביטומניות מתבצע על ידי רצועות ביטומן המיוצרות בייצור המוני, רצועות העשויות מחומר זה נחשבות לחומר מבודד מעולה נגד מים, בשילוב עם פולימרים מעשירים. קיימים שני סוגים של יריעות ביטומניות לאיטום גגות – יריעות המועשרות בפולימרים מסוג APP ויריעות במועשרות בפולימרים מסוג SBS. השימוש הנפוץ ביותר לאיטום גגות הוא ביריעות ביטומניות מסוג APP, בעובי של 5 מ"מ ואורך של כ-7.5 מטר.

איטום גגות ביריעות ביטומניות – יתרונות

לאיטום גגות ביריעות ביטומניות יתרונות רבים על פני שיטות אחרות בזכות המאפיינים הייחודיים של היריעות. היריעות מגיעות בתור שכבה אטימה, מה שיוצר איטום מוחלט לגג מפני חדירת מים. רק חור או רקע פיזי יגרום לחדירה של מים דרך האיטום. היריעות מגיעות בתור שכבה אחידה, מה שמהווה יתרון בשימור איכות האיטום לעומת שיטות אחרות כמו זיפות גגות, בהן יש צורך במריחת הזפת ועלולים להיווצר אזורים לא אחידים שייפגעו באיטום. היריעות הן גמישות, מה שנותן להן את היכולת לא להיקרע בעת תזוזות אדמה וקרקע. עוד יתרון שיש ליריעות הוא שהן עמידות ומשתמרות מעולה לאורך זמן רב. היריעות חסינות מפני קרני UV מה שמונע בלאי מבטל את הצורך בטיפולים מדי תקופה, מדבר ההופך אותן לשיטה משתלמת יותר לטווח הרחוק.

איטום גגות ביריעות ביטומניות – דרכי יישום

השימוש ביריעות ביטומניות לאיטום גגות מהווה פתרון מעולה ואידאלי כמעט בכל מקרה, היריעות מתאימות כמעט לכל סוג גג ומתאימות את עצמן בדרכי היישום שלהם למצב הקיים. המקרה היחיד בו לא נמליץ על איטום גגות ביריעות ביטומניות הוא במצב בו הגג הוא קטן, לא רציף ועם הרבה הפרעות ועצמים.
ניתן ליישם את היריעות הביטומניות בשני דרכים – בשכבה אחת או בשתי שכבות. ברוב המקרים נמליץ על איטום בשכבה יחידה, שכן איטום מסוג זה הוא מספיק בהחלט לכל מבנה או בניין מגורים. אך, במקרים חריגים ומחמירים נוכל לבצע איטום בשתי שכבות.