איטום גגות וטכנאי מזגנים

איטום גגות

קבלני הזיפות מבצעים לאורך שנים איטום גגות . ריח הזפת החם הנישא באוויר הוא לא כל כך נעים . העובדים מנקים באופן יסודי ביותר את הגג כך שלא יהיה בו כל לכלוך ורק לאחר מכן הם מורחים את הזפת בכל פינה, בין דודי השמש וקולטי השמש כך שכל הגג יהיה אטום באופן הרמטי. לאחר שהזפת מתייבשת, מורחים עליה סיד כדי לדאוג לקירור של המקום ולתחושה נעימה בדירות הממוקמות בדירות העליונות.
בדים גיאוטכניים בעובי מינימלי של 5 מ"מ מונחים לאורכו ולרוחבו של הגג. שיטה זו המתאימה בעיקר לבניינים חדשים המתוכננים לכך מראש. עובדים מנוסים בתחום איטום גגות מניחים את היריעות זו לצד זו ומרתכים אותן זו לזו תוך יצירת חיבור עבה באמצעות השוליים של כל אחת מהיריעות . בשיטה זו החיבורים לא יתפרקו ותישמר אטימות מוחלטת על הגג.
בשנים האחרונות בוצע סדר בענף האיטום וכל בעל מקצוע מחויב להיות בעל רישיון לעסוק באיטום לאחר שלמד את הנושא וקיבל תעודת הסמכה. בנוסף לכך קיימים כעת תקני איטום המחייבים את קבלני איטום גגות לפעול בדיוק על פי ההנחיות הממשלתיות. התקן הישראלי מבוסס על תקנים בין לאומיים שונים בתחום זה.
זיפות חייב להיעשות במועד קבוע אחת לשנה. משטחי הזפת אינם מחזיקים למעלה משנה והם מתחילים להתקלף ואינם אוטמים את הגג. חשוב להקפיד ולהזמין במועד את קבלני איטום גגות כדי שיבצעו אתת המשימה השנתית.

טכנאי מזגנים

לחיות בלי מזגן בקיץ הישראלי זה קשה מאד. טכנאי מזגנים עמוס כל היום בקריאות שירות של לקוחות שהמזגן שלהם מקולקל וחם להם מאד. הטכנאי משתדל להגיע במהירות האפשרית מלקוח ללקוח כדי שכולם יהיו מרוצים ושכולם ייהנו ממזגן פועל שממזג את האוויר בדירה.
טכנאי מזגנים מתקין סוגים שונים של מזגנים ברחבי הדירה. מזגנים קטנים בחדר השינה ובחדרי הילדים. מזגנים בעלי עוצמה גבוהה בסלון ובפינת האוכל כך שיהיה אפקט רציני עבור כל בני הבית והאורחים היושבים בחדר המגורים.
במקרה של תקלה במזגן, קוראים לטכנאי מזגנים כדי לראות מה הבעיה. ברוב המקרים מדובר בתקלות קטנות כמו חלק מסוים שהתקלקל, פילטר עמוס בלכלוך או חוסר בגז. לעתים מדובר בתקלה חמורה יותר ואין ברירה אלא לקחת את המדחס לבדיקה במעבדה ולהשתדל להחזיר אותו מתוקן בהקדם האפשרי.
כל טכנאי מזגנים ממליץ כי שיטת הקירור הטובה והחסכונית ביותר היא מזגן וזאת על פי מחקרים רבים שבוצעו לאחרונה על ידי גורמים רבים. מאווררים יוצרים משבי רוח נעימים אך אינם תחליף למזגן.