צבעים לקיר – שלבי הבסיס בצביעת קירות

צבעים לקיר – סביבת עבודה

אחד מהשלבים החשובים והראשוניים בשימוש בצבעים לצביעת קירות הוא פינוי והכנה של סביבת העבודה. דבר זה מתבצע משני סיבות – צביעה קלה יותר וחסכון בזמן הניקיון לאחר הצביעה. כדאי מאוד להזיז את כל החפצים והאובייקטים שיש בחדר בו רוצים לצבוע לחדר אחר, או במקרה שזה לא אפשרי להזיזם למרכז החדר. זאת מאחר שאובייקטים שונים עלולים להגביל את תנועתכם ולהפריע לכם בעת צביעת הקיר בצבעים והגעה לאוזרים שונים.

הכנת סביבת העבודה על ידי הזזת הריהוט כך שלא יגביל את תנועתכם תהפוך את הליך הצביעה לקל יותר ועם פחות התעסקויות. עוד סיבה לכך שהכנה של סביבת העבודה היא בעלת חשיבות רבה היא חסכון בזמן הניקיון לאחר סיום הצביעה. צבעים הם חומר מלכלך מאוד, כך שהם עלולים להשאיר כתמים ולכלוך על הרצפה, רהיטים וחפצים שאחר כך קשה עד לבלתי אפשרי להוריד. כיסוי כל האובייקטים בחדר והרצפה בניילון או כיסוי אחר תחסוך לכן זמן בניקיונם לאחר ביצוע העבודה ותשמור אותם נקיים מצבעים.

צבעים לקיר – שטח העבודה

עוד שלב ראשוני וחשוב מאוד הוא ניקוי הקיר, שהנו שטח העבודה שלנו בעת הצביעה בצבעים לקיר. במקרים רבים הקיר מכיל שאריות אבק ולכלוך, כל מני גושים ובליטות. צבעים לקיר יבליטו את הגושים והבליטות עוד יותר ועלולים להתערבב עם הלכלוך ולשנות גוון. לכן, חשוב מאוד לנקות ולהחליק בצורה יסודית ומוחלטת את הקיר כך שהוא יהיה חלק ככל האפשר ונקי לגמרי, כך תקבלו תוצאות צביעה מדויקות לגוון שרציתם ואיכותיות. לא מומלץ לצבוע על קירות רטובים, וכן, מומלץ להשתמש בפריימר ייעודי בעת הצביעה בכדי לתרום ליזוק ושימור הצבע על הקיר.

צבעים לקיר – בדיקת צבע

לאחר שניקינו את סביבת העבודה ושטח העבודה, נעבור לשלב הבסיס האחרון – בדיקת הצבע. חשוב מאוד לבצע בדיקת צבע בכדי לבדוק את הגוון של הצבעים בהם אנחנו עומדים להשתמש, בצעו את הבדיקה על חלק קטן מהקיר. בדיקה זו מתבצעת בכדי לוודא שהגוון של הצבע נראה כמו שרציתם על הקיר, במקרים רבים סוגים שונים של קירות ומרקמים שונים של משטחים גורמים לגוון של הצבע להיראות מעט שונה, דבר שעלול לפגוע בגוון הצבעים ולא לצאת כמו שרצינו. לכן, חשוב לבצע בדיקה של הצבע על חלק קטן של הקיר בכדי למנוע צביעה של כל הקיר בגוון שגוי, לאחר שביצעתם את הבדיקה והגוון של הצבע מתאים לכם תוכלו להמשיך שצביעה של הקירות.